Bankrotas fiziniam asmeniui arba šeimai. Ieškoma kainos?
2018/10/29
Ar fiziniam asmeniui naudinga bankrutuoti? Pasekmės, atsiliepimai.
2018/11/21

Kada fizinis asmuo gali bankrutuoti. Kokios kainos?

Sunkumų su kreditoriais ir didelių skolų turintys fiziniai asmenys, greičiausiai žino, kad Valstybė ištiesė jiems pagalbos ranką, priėmė fizinių asmenų bankroto įstatymą. Šis įstatymas įsiteisėjo dar 2013 metų kovo mėnesį. Nors praėjo mažai laiko, tik 5 metai, bankroto departamentas jau skelbia įspūdingus skaičius. Nuo to laikotarpio kai įsiteisėjo įstatymas, leidžiantis bankrutuoti ir fiziniams asmenims, teisę į bankrotą pareiškė net 2067 asmenys. Tai įspūdingi skaičiai lyginant šalies gyventojų skaičių.

Kada fizinis asmuo gali bankrutuoti

kada fizinis asmuo gali bankrutuoti

Remiantis bankroto įstatymu fizinio asmens bankrotas skelbiamas, jei asmens įsiskolinimo dydis kreditoriams 25 kartus viršija Valstybės numatytą minimalaus atlyginimo dydį. Jei skaičiuojant bendrą sumą, ji gautųsi ne mažesnė kaip 9500 eurai. Žinoma, bankrutuoti sprendžiantys asmenys gali bankrotą skelbti turėdami ir mažesnius įsiskolinimus, bet jiems tai nėra naudingai finansiškai. Bankroto administratorius pataria, kad mažesnes skolas turintys gali tartis su antstoliais ar skolų išieškojimo įmonėmis, kurios vykdo įsipareigojimą Jūsų kreditoriams.

Nuo ko prasideda fizinio asmens bankroto procesas

Turint didelių skolų ar įsipareigojimų kreditoriams, vien tik asmens noro bankrutuoti nepakanka. Remiantis įstatymu, fiziniai asmenys privalo įvykdyti tam tikrus reikalavimus, kreiptis į teismą ir tik jo sprendimu bei įsiteisėjusia nutartimi yra skelbiamas bankroto procesas fiziniam asmeniui. Bankroto administratorių galima pasirinkti, jei tokio nėra, tesimas jį paskiria. Bankrutuoti svarstantys asmenys privalo įvertinti savo finansines galimybes, įvertinti ir oficialiai nustatyti turimo turto vertę. Bankroto administratoriui pateikti visus su finansinėmis pajamomis susijusius dokumentus, įsipareigojimus kreditoriams. Apie sprendimą bankrutuoti, fizinis asmuo privalo informuoti ir savo kreditorius. Įsiteisėjus teismo nutarčiai, kad asmenims yra leidžiama bankrutuoti, visų kreditorių ir kreditorių atstovų išieškant skolas teisiniai veiksmai yra stabdomi. Fiziniams asmenims prasideda naujas gyvenimo etapas – bankroto procesas.

Kiek kainuoja fizinio asmens bankrotas?

Yra du etapai, kuriais yra siūlomas bankroto proceso įgyvendinimo procesas.

  1. Bankroto procesą inicijuoja pats bankrutuoti apsisprendęs fizinis asmuo ir visus susijusius dokumentus iš valstybinių įstaigų, darbovietės ir kitų įstaigų, privalo surinkti pats;
  2. Dirbantys ir laiko neturintys fiziniai asmenys, bankroto inicijavimą perleidžia bankroto administratoriui. Administratorius pagal fizinio asmens įgaliojimą surenka visus su bankroto byla susijusius dokumentus, suruošia juos teismus ir su prašymu kreipiasi į teismą, kad asmenį ar šeimą pripažintų galinčiais bankrutuoti.

Pirmas variantas, fiziniam asmeniui ar šeimai bankroto procesas kainuos, šiek tiek mažiau. Bankrutuojant šeimai, šeimos bankrotas skelbiamas kaip vienam asmeniui, procesas bus pigesnis. Bet svarbu atminti, kad dirbantys asmenys, kuo ilgiau gaiš laiką rinkdami dokumentus, negalėdami tai suderinti su darbo grafiku, tuo ilgiau užsitęs bankroto paskelbimas. Visas šis procesas užsitęs, atsižvelkite ir į savo ar savo šeimos psichologinę būseną. Bankroto administratorius gauna mėnesinį atlygį fizinių asmenų bankroto metu. Kaina arba administratoriaus atlygis, kuris yra reikalingas iškelti bankroto bylą fiziniam asmeniui yra pateikiama teismui. Teismui patvirtinus nutartimi, tokia kaina išlieka visą bankroto įgyvendinimo procesą, jei neatsiranda naujų aplinkybių jį keisti. Taigi, bankroto proceso administratorius gaus tik tiek, kiek bus nustatęs teismas.

Antra, Lietuvoje arba užsienio šalyje dirbantys asmenys ir neturintys laiko dokumentų surinkimui, tokią teisę suteikia advokatui. Toks procesas yra šiek tiek brangesnis, bet laiko atžvilgiu, tikrai trumpesnis ir naudingesnis bankrutuojančiai šaliai. Greičiau paskelbiamas bankroto procesas yra pradedamas greičiau, todėl galima tikėtis ir greitesnės jo pabaigos.

Fizinio asmens bankroto pabaiga

Įsigaliojus bankroto įstatymo pataisoms, maksimalus bankroto procesas mokumo atstatymui yra 3 metai. Teismui priimant sprendimą dėl leidimo bankrutuoti šeimai ar fiziniam asmeniui nustato ir pabaigos terminą. Suėjus bankroto terminui, bankroto administratorius vėl surenka visus dokumentus patvirtinančius apie sąžiningai vykdytą bankroto procesą, pateikia kreditoriams ir teismui ataskaitą ir prašo teismo procesą užbaigti. Teismas, išnagrinėjęs administratoriaus prašymą ir peržiūrėjęs visas ataskaitas priima sprendimą dėl fizinio asmens bankroto pabaigos paskelbimo. Įsiteisėjus teismo nutarčiai, fizinis asmuo tampa laisvu, visos jo skolos ir buvę įsipareigojimai kreditoriams yra nurašomi.

Bankroto procesus inicijuoja, sąžiningai pradeda ir juos užbaigia:

UAB Centrinis bankroto biuras LT ir jo vadovas bei bankroto administratorius Vidmantas Švažas

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

El. paštas: centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Interneto puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Comments are closed.