Bankroto administravimo paslaugos Lietuvoje

Bankroto administravimo paslaugos

Artėjant šių metų kovo 1 dienai, vis labiau didėja susidomėjimas bankroto administravimo paslaugomis. Norintis bankrutuoti fiziniai asmenys jau renka dokumentus, konsultuojasi su bankroto administratoriais apie visas bankroto galimybes Lietuvoje.

Advokatų teigimu po šių metų kovo 1 dienos, prasidės didelis bumas bankroto procedūrų srityje.  Dauguma jų nelaukia kovo 1 dienos, aktyviai renka informacija, ieško internete, bankroto forumuose diskutuoja apie artėjantį fizinio asmens bankroto įstatymą.

Dauguma klausia kokia kaina bus bankroto administravimo paslaugų. Bankroto administratorius jums pasakys, kad tikslios sumos negalima pasakyti iškart. Paslaugų suma priklausys nuo bankroto sudėtingumo, kiek fizinis asmuo turi turto, kokie įsiskolinimai ir t.t.

Kas įeina į bankroto administravimo paslaugų išlaidas?

Kiekvienas  bankroto administratorius turi savo valandinius tarifus (kainas), už kuriuos jis dirba, taip pat paslaugų paketus, kuriuos jis atlieka. Fizinio asmens bankroto procedūrų įkainiai daugumos panašūs. Paslaugos, kurios įeina į bankroto procedūrų išlaidas tai yra atlyginimas administratoriui, išlaidos teisinei pagalbai, turto pardavimo išlaidos, registrų pažymos ir kitos administravimo išlaidos.

Už ką fizinis asmuo turės mokėti bankroto administratoriui bankroto bylos iškėlimo ir administravimo metu?

Bankroto proceso metu administratoriaus teikiamos paslaugos: plano vykdymo eigos ataskaitos parengimas, fizinio asmens turto peržiūra, susipažinimas su bankroto byla, mokumo atkūrimo plano pakeitimų parengimas, sandorio dokumento parengimas, gautų lėšų ir jų naudojimo apskaitos tvarkymas, plano įgyvendinimo akto parengimas, atstovavimas teisme, bylose, dėl bendrąja nuosavybe esančio turto dalies ir naudojimosi tvarkos nustatymo ir daugelis kitų paslaugų.

Registrų ir kitos pažymos, kurios bus reikalingos bankroto procese: hipotekos, civilinės metrikacijos, areštų registrai, pažymos iš kitų kreditų įstaigų. Taip pat bus reikalingas nekilnojamojo turto registro pažyma, jei fizinis asmuo turės turto savo vardu.

Jei norite nutraukti bankroto administratoriaus paslaugas, ką reikėtų daryti

Bankroto administratoriaus paslaugas nutraukti gali teismas. Yra keli variantai ties kuriais galima atstatydinti bankroto administratorių tai, kai teismas gauna informacijos, kad administratorius neteko teisės teikti bankroto administravimo paslaugas. Kitas variantas, kai bankroto administratorius pats pateikia prašymą dėl atstatydinimo.

Fizinioasmensbankrotas.lt