Ar egzistuoja pigios skyrybos?

Išsiskirti galima labai pigiai

Ar egzistuoja pigios skyrybos? Žinoma, tereikia nesiskirti. Juokauti tokiomis temomis gal ir nereikia, bet neretai pokštai ir protingiausius sprendimus pateikia.

Dabar pakalbėkime rimtai apie skyrybas. Tai yra procesas, kuris turi savo kainą, ne tik materialine prasme. Neretai buvę sutuoktiniai susiduria su psichologinėmis problemomis, suserga depresija, kartais ir suicidinės nuotaikos aplanko. Visiems išgyvenimams pasiruošti tikrai nėra įmanoma, bet ieškoti pagalbos, kai gyvenimas slysta iš po kojų, pridera.

Skyrybų procesas nebrangus gali būti faktiškai tik vienu momentu, kai sutuoktiniai nusprendžia santykius nutraukti taikiai ir išsiskiria bendru sutarimu. Lietuvoje, tai viena iš populiariausių formų, nes ji nereikalauja didelio pasiruošimo bei finansinių išlaidų.

Žinoma, reikia atitikti tris nustatytas sąlygas: nuo santuokos sudarymo privalo būti praėję daugiau kaip vieneri metai, sutuoktiniai turi sudaryti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, sutartyje dažniausiai nurodoma, kaip bus pasidalintas turtas, su kuo gyvens nepilnamečiai vaikai ir kaip privalu pasirūpinta jų gerove. Paskutinė, tokios skyrybų formos sąlyga – abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs. Jei sutuoktinių veiksnumas nėra apribotas teismo, galima kreiptis į jį dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių sutikimu.

Teisme tokios bylos yra nagrinėjamos supaprastinto proceso tvarka. Jis patikrina sutuoktinių sudarytos sutarties dėl santuokos padarinių yra teisėti ir ji nepažeidžia kieno nors teisių. Teismas stengiasi ne tik išskirti asmenis, bet juos ir sutaikyti. Kartais žmonės suskuba skirtis labai greitai, o apie pasekmes net nepagalvoja. Tad teisme bus suteikta teisė susitaikyti, jei neįmanoma, įvyks skyrybos.

Bijoti ilgo proceso nereikia, nes įstatymas numato, kad prašymai dėl santuokos nutraukimo privalo būti išnagrinėti per trisdešimt dienų nuo jų priėmimo dienos. Akivaizdu, kad galutinis procesas labai ilgai netruks. Svarbu nepamiršti pateikti visų dokumentų, kurie nurodytų turimą turtą, vaikus, įsipareigojimus kreditoriams.

Naudinga žinoti turintiems finansinių sunkumų ir skolų:

Juk skyrybos dar nėra gyvenimo pabaiga. Kartais taip nutinka, žmonės neberanda bendros kalbos. Jie pasielgia racionaliai ir nusprendžia nei savęs, nei kitų nekankinti, o skyrybos bendru sutarimu leidžia tai padaryti. Jos nėra brangios. O jei norite dar labiau sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Galite pasinaudoti skyrybų internetu paslaugomis. Gausite paketą, kur tereiks užpildyti visas formas, jas pateikti teismui ir laukti galutinio sprendimu.

Lietuvoje išsiskirti nėra brangu, tereikia elgtis protingai ir blaiviai įvertinti visą situacija.