Bankrotas fiziniam asmeniui arba šeimai. Ieškoma kainos?

2018-10-29

Straipsniai

Tenka pripažinti, nors Lietuvoje vis daugiau piliečių pasiryžta skelbti bankrotą, bankrutuojančių Lietuvoje skaičius yra didelis, daugelis jų ieško kainų. Sunku spręsti, kodėl įsitvirtino tokia taisyklė, bet sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrę asmenys ar šeimos, pirmą klausimą kelia ne apie galimybę bankrutuoti, gali ar ne, bet, kiek jiems kainuotų iškelti bankrotą.

Bankrotas fiziniam asmeniui

bankrotas fiziniam asmeniui

Kaip žinoma, nuo 2013 metų įsiteisėjęs fizinių asmenų bankroto įstatymas suteikia galimybę skelbti bankrotą ir fiziniam asmeniui, ūkininkui ar abiems šeimos nariams kartu, tai yra šeimai. Atmintina, kad šeimai keliamas bankrotas kaip vienam asmeniui, todėl bankroto proceso kaina bus mažesnė, nei bankrutuojant atskirai. Naudinga žinoti ir tai, kad sudarytas finių asmenų mokumo atkūrimo planas, šeimai bus vienas. Tik savo pajamų ataskaitas bei pažymas šeimos nariai privalės pristatyti atskirai. Patogu ar ne, sprendžia bankrutuoti nusprendę, bet žvelgiant praktiškai, šeimai skelbti bankrotą yra pigiau.

Deja, nors susidomėjimas bankroto procedūra yra didelis, daugelis ieško kainų ir radę pigiau net nesusimasto, kad tai gali būti tik priviliojimo taktika. Didesnės sumos atsiranda iš kitų papildomų paslaugų, nuo kurių išsisukti, pradėjus bankroto procesą naudinga nebus. Nesumokėjus pinigų gali būti stabdomas net ir bankroto procesas. Todėl visada domėkitės bendra bankroto procedūros kaina, ne pirmine, kuri gali atrodyti patraukliai, 300-600 eurų fiziniam asmeniui.

Fizinio asmens bankrotas – atsiliepimai

Palikus kainas nuošalėje, naudingiau sužinoti, kokie atsiliepimai dėl bankroto fiziniams asmeniui ir kokios galimos pasekmės.

Bankroto administratoriai įvairiai vertina šį įstatymą, vieniems jis atrodo naudingas, kitų nuomonė kitokia, mano kad įstatymas ir pats procesas dar nėra ištobulintas ir „nušlifuotas”, kad būtų galima tvirtinti, jog jis priimtas tam, kad fiziniai asmenys galėtų pasinaudoti pagalba – skelbti bankrotą. Juk greiti kreditai vis dar dalina trumpalaikes paskolas net ir įsiskolinimų turintiems asmenims. Todėl skolų turintys asmenys, neretai pasirenka skolas didinti dar labiau, nei nemokumo klausimą spręsti teisiniu keliu, skelbiant bankrotą. Sąžiningas bankroto administratorius visada patars bankrutuoti dar neapsisprendusiems asmenims. Neretai daromos klaidos tik pačių asmenų asmeninių sprendimų dėka. Dažniausiai, tai tampa nepataisome klaida ir turi tam tikras pasekmes.

Fizinio asmens bankrotas – pasekmės

Pasibaigęs fiziniu asmenu bankrotas suteikia galimybę nurašyti visas susidariusias finansines skolas bankrutavusiam ir pradėti naują gyvenimo etapą. Procesą įgyvendinti gali ir fiziniai asmenys gyvenantys užsienyje. Bet yra ir kita medalio pusė, kuri ne taip „gražiai spinti”. Įgyvendinant bankrutuojančių asmenų mokymo atstatymo planą įvyksta įvairių nesusipratimų, kurių kaltininkais tampa bankrutuojantys asmenys. Pavyzdžiui, įsibėgėjus bankroto procesui, bankrutuojantys fiziniai asmenys ar šeima nusprendžia išvykti gyventi ir dirbti į kitą šalį. Dažniausiai tai būna Anglija, Norvegija. Rečiau: Ispanija ir kitos ES šalys. Išvykstantys galvoja, kad išvykus iš Lietuvos, bankroto procesas įvyks savaime, todėl bankroto administratoriui apie tai nepraneša. Nutrūksta bet koks ryšys. Tokio sprendimo pasekmė yra nutrauktas bankroto procesas, kuris, bankrutuojančius asmenis padaro vėl pažeidžiamais skolų išieškojimo tarnybų reikalavimams ar antstolių veiksmams. Buvusios skolos vėl pradeda augti nepamatuojamu greičiu. Todėl tokiems asmenims grįžus į Lietuvą, pratęsti bankroto procesą lyg pradėti veiksmą atspaudžiant pauzę, nepavyks. Teks prisiimti atsakomybę, kuri visada turi ir pasekmes.

Norėdami išvengti nesusipratimų, klaidų ar asmeninių sprendimų su neigiamomis pasekmėmis, visada konsultuokitės su bankroto administratoriumi, tai – nemokamai, KONTAKTAI.

Stengiamės situaciją aprašyti kuo paprasčiau, nenaudojant teisinių terminių, kad būtų lengviau perprasti atsiliepimų ir rekomendacijų esmę ir leisti Jums suprasti, kokios laukia pasekmės nesilaikant proceso eiliškumo bei taisyklių.

Jūsų – Fizinioasmensbankrotas.info