Specifiniai lietuviškų skyrybų bruožai

Specifiniai lietuviškų skyrybų bruožai

Pasaulio praktika rodo, kad skyrybų priežasčių yra nemažai. Vienos pakankamai aiškios, kitos šiek tiek komiškos. Lietuvoje kiekvienais metais susituokia nemažas skaičius porų. Deja, nemaža jų dalis nusprendžia pasukti skirtingais keliais.

skyrybos_vilniuje

Pažvelkime atidžiau į dažniausias priežastis, kurių vedini žmonės nusprendžia išsiskirti.

1. Tvirtos šeimos garantas visais laikais buvo vaikai. Kai kurie analitikai teigia, kad ir šeimos gausa gali priversti išsiskirti. Suprantama, kad tokių atvejų pasitaiko, bet jie nėra dažni. Vaikų neturėjimas ar auginamas tik vienas vaikas – žymiai didesnis rizikos veiksnys, ypač moterims. Vaikai – bendra „investicija“, tik vieni nori ją paversti kukliu reiškiniu, kiti siekia gausos. Neišsipildę siekiai veda prie skyrybų slenksčio.
2. Lietuva – įdomi šalis su savo papročiais ir kultūriniais padariniais. Skyrybų procese svarus yra ir tautybės veiksnys. Jis, beje, būdingas tik vyrams. Palyginus su lietuviais, rusų tautybės vyrai skiriasi dažniau, o lenkų – rečiau.
3. Buvo manoma, kad aukštesnį išsilavinimą ir į karjerą linkusios Lietuvos moterys skyrybų procesui ryžtasi dažniau. Ši teorija nepasitvirtino, jos skirtis tikrai neskuba. Namų šeimininkėmis nusprendusios tapti moterys irgi didelių problemų nemato, nesvarbu ir koks jų išsilavinimas. Su skyrybų rizika dažniausiai susiduria tos, kurios turi nedidelį išsilavinimą ir joms niekaip nesiseka įsitvirtinti darbo rinkoje. Viskas natūralu, nes nepastovumas garantuoja finansinius sunkumus, ginčus bei svajonių neišsipildymą.
4. Šeimyniniam gyvenimui koją dažniausiai ir perfekcionizmas pakiša. Su šiuo reiškiniu susiduria beveik kiekviena jauna pora. Po smagaus vestuvių pobūvio prasideda karti gyvenimo realybė. Ne visi geba būti kantrūs bei sugyventi kartu, o nuolatinis priekaištavimas ir nepasitenkinimo reiškimas ugdo sutuoktinių nevisavertiškumą.
5. Gyvenimas skirtinguose pasauliuose ar abejingumas vienas kitam. Ne paslaptis, kad kiekvienas sutuoktinis turi atskirą draugų ir pomėgių ratą. Ne noras domėtis vienas kito pasauliu sukuria problemas. Partneriai turi būti ne tik popieriuje, bet ir kasdieniniame gyvenime. Žinoma, tai nereiškia, kad kiekviena laisva minutė leidžiama kartu. Nors neretai sutuoktiniai nesidalina dienos įspūdžiais, per mažai kalbasi, o pavalgę jie tyliai išsiskirti kiekvienas sau. Vienas jaukiai įsikuria prie kompiuterio, kitas mėgaujasi televizijos programomis ar kampe skaito knygą. Būti tyloje – pražūtinga, tada gimsta nepagrįsti priekaištai. Santykiai atšąla, prasideda skyrybų procesas.

Tai yra dažniausios priežastys, kurios jaunas šeimas suardo. Gyventi kartu niekada nebūna lengva, bet reikia visada stengtis ir tik didelių pastangų bei žmogiško supratimo kupinos šeimos gyvena ilgai ir laimingai.

Daugiau informacijos rasite: skyrybos Vilniuje, skyrybos internetuskyrybos bendru sutarimu