Santuokos nutraukimas

Santuokos nutraukimas: kas ir kaip?

Gyvename teisinėje valstybėje. Santuokas čia mes įregistruojame, jas galime ir nutraukti. Suprantama, kad santuoka yra tvirtos šeimos pagrindas, ją derėtų saugoti ir branginti. Deja, gyvenimas pateikia savo siurprizų, kartais ir labai nemalonių. Tada telieka vienintelis kelias – nutraukti santuoką.

Šiuo metu ją nutraukti galima keliais skirtingais būdais, tai bendru abiejų sutuoktinių sutikimu, dėl sutuoktinio kaltės ar vieno sutuoktinio prašymu. Galimybių yra, bet patogiausias, dažniausias, beveik visada pigiausias santuokos nutraukimo būdas įmanomas tik bendru sutarimu. Tai civilizuotos skyrybos, kai partneriai geba savo problemas išspręsti taikiai.

Egzistuoja tik trys sąlygos, kurias privalo įgyvendinti sutuoktiniai:
1. Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau kaip vieneri metai;
2. Sutuoktiniai sudarė sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (raštu pasidalino turtą, sutarė dėl vaikų gyvenamosios vietos, jų išlaikymo ir pan.);
3. Abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs.

Yra skiriamas ir laikas, per kurį sutuoktiniai gali susitaikyti bei nutraukti skyrybų procesą. Vieno sutuoktinio prašymu arba savo iniciatyva teismas gali nustatyti ne ilgesnį kaip šešių mėnesių terminą. Kartais jis būna veiksmingai ir darniai gyvenusi pora geba susitaikyti, padaro reikalingas išvadas ar net pakeičia savo būdo įpročius.

Santuokos nutraukimas bendru sutarimu yra gan liberalus problemos sprendimo būdas. Žinoma, kad ne visais atvejais. Jei kylą ginčai dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, turto padalijimo, išmokų mokėjimų, tada santuoką teks nutraukti kitais būdais.

Tada teisininko konsultacija tikrai pravers, nes procesai yra pakankamai sudėtingi. O ieškinį, kuris nekeltų jokių abejonių gali paruošti tik kvalifikuotas teisininkas. Galima pasinaudoti ir valstybės garantuojama nemoka teisine pagalba. Kartais teismo praktikoje pasitaiko ir tokių momentų, kai buvo iškelta skyrybų byla dėl sutuoktinio kaltės, ji, teismui įvertinus visas aplinkybes, parodymas bei surinktus liudijimus, nutraukiama dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Tai faktiškai prilygsta skyryboms bendru susitarimu. Suprantama, kad pasekmės bus tos pačios, bet ir turtą ir įsipareigojimus teks pasidalinti patiems.

Akivaizdu, kad visi galios svertai yra teismo rankose. Noras pasipelnyti ar gauti daugiau nei priklauso, neišdegs. Nebijokite rasti bendrą kalbą ir santuoką nutraukti bendru sutarimu, bus paprasčiau.

[success_box]

Kiti klausimai apie skyrybas:

[button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/skyrybu-dokumentai/”]Skyrybų dokumentai[/button] [button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/kiek-kainuoja-skyrybos/”]Kiek kainuoja skyrybos?[/button] [button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/skyrybos-bendru-sutarimu/”]Skyrybos bendru sutarimu[/button]

[/success_box]