Kiek kainuoja skyrybos?

Kiek kainuoja skyrybos?

Nemaža dalis sutuoktinių susiduria su skyrybų klausimu. Kažkas nepavyko, įvyko konfliktas, atėjo metas skirtis. Suprantama, kad skyrybos yra procesas, kuris turi savo kainą. Apie moralinę jos išraišką čia nekalbėsime, pasistengsime apžvelgti būsimas finansines išlaidas.

Skyrybų kainos:

  • Skyrybų pareiškimo kainos:
  • Skyrybos internetu, kai skiriamasi abipusiu sutarimu ir pareiškimas surašomas iš internetu pateiktų dokumentų, be advokato konsultacijos. Kaina 200 litų.
  • Skyrybos abipusiu sutarimu, kai reikalinga advokato konsultacija – nuo 200 litų.
  • Kaina priklausys nuo situacijos sudėtingumo.
  • Skyrybos dėl sutuoktinio kaltės –kaina priklausys nuo situacijos sudėtingumo.
  • Advokato konsultacija : 1 valandos kaina 60 litų.
  • Advokato atstovavimas teisme- pagal susitarimą.

bankroto-logo-be-fonoPigiausias ir efektyviausias skyrybų būdas, tai skyrybos bendru sutarimu. Procesas labai ilgai netrunka, teismas tokias bylas nagrinėja pakankamai greitai, o šį veiksmą pradėti yra nesunku. Tereikia parengti du dokumentus (prašymą nutraukti santuoką ir sutartį dėl santuokos nutraukimo teisnių pasekmių) ir juos pateikti teismui. Žinoma, reikia suvokti ir žodžio pigus reikšmę. Išlaidų bus, nes prireiks ir teisininkų pagalbos, bankuose teks perrašyti sutartis, keisti dokumentus. Visi procesai kainuoja ir kelių šimtų litų išlaidos geba pavirsti tūkstančio ar net didesnėmis pinigų sumomis.

Lietuvoje skyrybų kaina dažniausiai būna nuo šimto iki 3 tūkstančių litų, bet viskas priklauso nuo aplinkybių. Proceso kaštus sumažinti gali patys sutuoktiniai, bet ne visada pasukti skirtingais keliais pavyksta taikiai.

Brangiausias skyrybų būdas būna dėl sutuoktinio kaltės. Išlaidos bus nemažos, nes skyrybų iniciatorius privalo kreiptis į teisininkus, o žyminis mokestis teismui sudaro nuo 1000 iki 10000 litų, viskas priklauso nuo dalijamo turto vertės. Dokumentų paruošimas irgi turi savo kainą. Ji svyruoja apie vieną tūkstantį, tenka pasirūpinti ir advokato užmokesčiu bei apmokėjimu už įrodymų surinkimą ar ekspertizių atlikimą. Akivaizdu, kad ši išsiskyrimo forma nėra palanki finansiškai, bet neretai tai būna vienintelis būdas, kuris padeda nutraukti santuoką.

Visame pasaulyje teisininkai siekia išsaugoti savo klientų mokumą. Ilgai trunkantys ir daug išlaidų reikalaujantys ginčai neretai žmones palieka su tuščia pinige. Niekas tokioje situacijoje atsidurti nenori, geriausias būdas vis tik yra ieškoti kompromisų. Taikios skyrybos didelių investicijų nereikalauja. Sutuoktiniai gali sudaryti separacijos sutartį, kuri kainuoja tiek, kiek ieškinio surašymas. Žinoma, viskas priklauso nuo teisininko darbo įkainių, bet ją nesudėtinga sudaryti ir už kelis šimtus litų. Galima ieškoti ir nemokomos teisinės konsultacijos, nes nepasiturintiems asmenims priklauso nemokama valstybės garantuota teisinė pagalba.

Naudinga pasidomėti turintiems sunkumų dėl skolų:

Akivaizdu, kad skyrybų procesas turi savo kainą. Ne visada yra lengva kontroliuoti išlaidas tokiu kebliu gyvenimo momentu, kai atrodo, kad visas pasaulis slysta iš po kojų. Procesą pradėti nėra sudėtinga, bet jam reikia tinkamai pasiruošti, o konsultacija pas patyrusį teisininką visada suteikia naudingos informacijos bei patarimų.

[success_box]

Kiti klausimai apie skyrybas:

[button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/skyrybu-dokumentai/”]Skyrybų dokumentai[/button] [button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/skyrybos-internetu/”]Skyrybos internetu[/button] [button color=”info” size=”normal” link=”https://fizinioasmensbankrotas.info/skyrybos-bendru-sutarimu/”]Skyrybos bendru sutarimu[/button]

[/success_box]