Emigracija skolų išvengti nepadės

Atrodo, kad visas problemas gyvenime galima išspręsti pakankamai paprastai. Tereikia nuo jų pabėgti, panašiai pasielgė dauguma Lietuvos tautiečių, kurie pasirinko emigracijos kelią.

Šį žingsnį, jie neabejotinai atliko atsakingai, bet neretas asmuo manė, kad taip galės ne tik pradėti finansiškai stabilesnį gyvenimą, bet ir pabėgs nuo skolų naštos. Valstybės bendrovė „Būsto paskolų draudimas“ ketina samdyti teisininkus, kurie padės išieškoti skolas iš Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių.

big-ben

Atsiradę finansiniai sunkumai, šią bendrovę privertė imtis tokių veiksmų, nes visi bandymai gražiuoju išspręsti problemas buvo nevaisingi. Žinoma, pats skolų išieškojimo klausimas nėra lengvas uždavinys, nes procedūros yra ganėtinai sudėtingos, dera turėti atstovus tose šalyse bei puikiai išmanyti vietinę antstolių sistemą. Skolų turintys asmenys neturėtų nustebti, nes visoje Europos Sąjungoje galioja vykdomasis raštas, kuris leidžia skolų išieškojimo procedūras atlikti visoje sąjungoje.

Suprantama, kad biurokratiniai sunkumai bei papildomos išlaidos, šio rašto praktinį taikymą vis atidėdavo, bet dabar susidariusi situacija yra padėtis be išeities, o jos ne sprendimas – pražūtingas veiksnys visam šalies ekonominiam sektoriui.

Daugausia skolininkų

Jungtinė Karalystė pasirinkta tikrai ne atsitiktinai, nes šioje šalyje yra daugiausiai skolininkų, kurie ten deklaravo savo gyvenamąją vietą. Neabejotinai atsiranda ir vienas svarbus klausimas – koks skolos dydis dabar yra aktualus. Specialistai teigia, kad be 20 tūkst. eurų skolos vienam žmogui, šio proceso pradėti neapsimoka, nes jis tiesiog per daug kainuoja. Skolininkų, kurių nepadengti finansiniai įsipareigojimai jau viršijo šią sumą yra per du šimtus, tad procesas, jei pasiseks jį pradėti, bus neabejotinai vaisingas, nes bendros skolos preliminariais skaičiavimais gali siekti ir apie 40 mln. eurų.

Dabar „Būsto paskolų draudimo“ licencija yra sustabdyta, bendrovė negali drausti naujų būsto paskolų, bet ir toliau ji administruoja anksčiau sudarytas draudimo sutartis, moka draudimo išmokas ir išieško skolas bei  realizuoja turtą.

Bendrovė paskelbė teisinių paslaugų pirkimą. Vis tik yra tam tikrų nuogąstavimų, kad teisininkai nelabai rodys susidomėjimą šiuo klausimu ir neskubės siūlyti savo paslaugų. Panašu, kad netolima ateitis parodys ar šis žingsnis pasiteisino. Jis, žinoma, ir gali atverti visiškai naują terpę skolų išieškojimo srityje. Nuo jų pabėgti ar pasislėpti, tada taps tikrai be galo sunku.

Šaltinis: delfi.lt

Daugiau info: